A vegetáriánus életmód
A jól összeállított húsmentes életmódnak számos egészségügyi előnye lehet. A sok zöldség fogyasztása csökkenti a koleszterin szintet magas rosttartalma miatt, illetve jóval kevesebb az esélye a szívinfarktusnak vagy a strokenak.

A sok zöldség és gyümölcs fogyasztása csökkentheti különböző daganatos betegségek kialakulását, illetve a cukorbetegség kialakulásában is preventív. A bőrünk és a vérplazmánk sokkal tisztább lesz, láthatjuk tehát, hogy számos előnyünk számazhat abból, ha adunk egy esélyt a vegetáriánus étrendnek. Fontos viszont megjegyezni hogy a kiegyensúlyozott étkezéssel is el lehet érni ugyan ezeket a hatásokat, illetve a boltban kapható különböző vegán/vegetáriánus készítmények gyakran többet ártanak mint használnak (Vannak természetesen jó, bio változatok, de többségében attól függetlenül, hogy húsmentesek és növényi alapúak, egészségtelenek).
A húsok és halak fehérjedús, vasban és B12 vitaminban gazdag élelmiszerek, és ezek az anyagok sokkal kisebb mennyiségben és alacsonyabb felszívódási képességgel találhatók meg a növényi alapú nyersanyagokban vagy termékekben. Kifejezetten fontos tehát, hogy minél több kiváló fehérjeforrást vigyünk be a szervezetünkbe, remek alternatívák lehetnek például a hüvelyesek vagy a rizs. Ajánlott a szója fogyasztásának a kerülése, vagy csak kis mértékben fogyasztása, mivel sok esetben a szójakészítmények GMO termékek. Az anyatej után a tehéntej rendelkezik a legmagasabb fehérjetartalommal, (~90), majd következnek a húsok és halak (~85), és csak ezután kap helyet a vegánok fehérjepótlásra használt élelmiszere, a szója (~75).
Fontos beszélni a vas pótlásáról is. A vas 2 formában van jelen a szervezetben, hemvasként és nem-hemvasként. Az ideális forma a hemvas: jobb felszívódásával azonnal a vérbe kerül, tehát a hasznosulása sokszorosa a nem-hemvasnak. És sajnos az előbbi forma az állati eredetű, míg utóbbi a növényi eredetű élelmiszerekre jellemző. Magasztalhatjuk az egekig például a sóska vastartalmát, nem fog olyan mértékben hasznosulni, mint a csirkemájból. Hosszútávon táplálékkiegészítőkkel, vastablettával tudjuk pótolni a vasat.
Ha figyelünk a fehérjék, vitaminok és nyomelemek megfelelő bevitelére, a vegetáriánus étrend rengeteget adat, illetve látványos fizikai és szellemi változásokat tapasztalhatunk. Ajánlott szakemberrel konzultálni, aki segít egy megfelelő étrend összeállításában.